JUJUBE GIVEAWAY

Krásnou druhou adventní neděli! 🙂 Doufám, že se máte krásně a těšíte se na vánoce alespoň tak, jako já, haha! A protože je ten předvánoční čas, dnes pro vás mám připravený článek ve spolupráci s Plzeňskou firmou Jujube Original a na konci článku si také zasoutěžíme o jejich produkty:)

Nejdříve bych vám značku Jujube ráda představila. Od této firmy můžete zatím zakoupit čtyři různé produkty z kolekce Original. Z těch pak můžete dělat čaje, limonády, použít je při pečení vašich oblíbených dobrot, nebo třeba na cukroví! Skvělé jsou také jako marináda na maso, takže pokud rádi grilujete, tohle můžu všema deseti doporučit:) Jak už jsem zmínila, v nabídce jsou zatím čtyři: Jujube, Yuzu, Ginger a Aloe Vera.

Originální jujube, neboli Cicimek datlový pochází stejně jako spousta jiných zázračných plodin z území Číny a Indie. Svým vzhledem připomíná švestku, ale s chuťovými pohárky si pohraje tak, že nevíte, zda jste právě ochutnali datle nebo fíky. Tomuto ovoci se právem přezdívá zázračné. Kromě obrovské dávky vitaminu C obsahuje také vitamin B1, B6, vápník, železo, provitamin A, fosfor, sodík, zinek, měď, mangan i jód. Jujube působí blahodárně na naše tělo. Má detoxikační účinky, podporuje tvorbu krvinek, prospívá při zánětech a snižuje tlak krve. 

Yuzu je druh citrusu známý zejména z japonské kuchyně. Svou chutí i vzhledem připomíná citrón spojený s mandarinkou, a odtud pravděpodobně pramení i vznik samotného ovoce. Jelikož čerstvé yuzu obsahuje mnoho pecek, využívají se především jeho kůrky. Ale v tomhle Yuzu najdete i mnoho dužiny! Čerstvé yuzu obsahuje dokonce 3x víc vitamínu C než citron. Najdeme v něm i mnoho antioxidantů, které podporují obranyschopnost. Yuzu se tedy výborně hodí na boj proti chřipce, nachlazení nebo rýmě.

Aloe Vera určitě všichni znáte. Najdeme ji ve všem, od kosmetiky až po léčivé přípravky. Je hojně využívána hlavně pro své regenerační účinky. Obsahuje mnoho minerálů, silic, amonokyselin, sterolů, tříslovin, enzymů a aldehydů. Látky obsažené v Aloe Vera působí protizánětlivě, napomáhají k hojení ran, ulehčují špatnému trávení, bojuje proti virům a bakteriím a pomáhají tělu regenerovat. Působí regeneračně i na pleť.

A jako poslední tu máme zázvor. Jeho chuť je štiplavá, ale v Ginger tea je tato ostrost zjemněna sladkým nádechem. Výborně se hodí jak na limonádu (tu miluju!), tak čaj, ale i do alkoholických drinků, kterým dodá ten správný říz. Zázvor je bohatým zdrojem mnoha vitamínů, například A, B1, B2, B6, C, E, ale i draslíku, hořčíku, sodíku, fosforu, vápníku a železa. Užívání zázvoru pomáhá jako prevence proti nachlazení a chřipce, podporuje obranyschopnost, prospívá trávicímu systému, snižuje hladinu škodlivého cholesterolu, zmírňuje bolest hlavy, má protizánětlivé účinky, nebo třeba snižuje srážlivost krve. Také působí jako přírodní afrodisiakum!

(zdroj: jujube.cz)

Jak už jsem zmínila na začátku, i jeden z vás bude mít možnost ochutnat příchuť dle vlastního výběru spolu se vzorky všech ostatních produktů z této kolekce. Stačí jenom sledovat můj instagram, instagram Jujube Original a do komentáře pod soutěžním příspěvkem mi napsat, jakou příchuť byste si vybrali vy! A nezapomeňte také označit své kamarády, kterým by se soutěž mohla líbit:)

Výherce vyhlásím na svém instagramu příští adventní neděli, tedy 13. prosince. Tak neváhejte a utíkejte se zapojit <3

Mějte se krásně,

A.

  

You may also like

11 komentářů

  1. Páni tak o tomhle slyším úplně poprvé, ale docela mě to zaujalo. Hlavně tvé popisování chutí, úplně bych to chtěla porovnat s realitou. 😀 Tak já jdu soutěži teda! 😀 nejvíc bych chtěla ochutnat asi Yuzu. 🙂

    1. Soutěž už bohužel skončila, ale věřím, že bude brzy další 🙂 Můžeš ale využít k objednávce můj slevový kód ADYNA10 <3

    1. Jsou z toho i skvělý limonády, často to používají v restauracích, že to jen zalejí perlivou vodou a přidají třeba citron:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *