HONEY CAKE

Určitě všichni znáte Medovník – jeden z nejlepších dortů na světě (alespoň já ho mám strašně ráda, haha). Vždycky jsem si říkala, že to musí být strašně pracné a že na to určitě existuje nějaká mega tajná receptura, protože to přece není možný, aby to bylo jednoduchý a za pár korun! 😀 A ono je to přesně tak. Medovník u nás doma děláme už pěkných pár let a vozíme ho snad na všechny návštěvy, rodinné oslavy a tak podobně. A musím se pochlubit, vždycky sklidí úspěch. Jednou nám dokonce strejda nechtěl věřit, že není kupovaný! 😀

If you don’t know honey cake, it’s the best cake in the world, haha! I always thought it must be very hard to make and there is a secret recipe no one knows about. But I was wrong. With my mum, we always bake this cake when we have a company or a family gathering. And I have to say everyone says it’s delicious! My uncle couldn’t believe it’s homemade at first:D

Dneska se s vámi chci o tenhle legendární, ultralehký recept podělit. Nebojte, zvládne to opravdu každý a postup je velmi jednoduchý:)

Budeme potřebovat:

 • 450 g hladké mouky / flour
 • 150 g cukru krystal / crystal sugar
 • 50g Hery / vegetable fat for baking
 • 1 vejce / egg
 • 2 lžíce medu / 2 ts of honey
 • 5 lžic mléka / 5 ts of milk
 • 1 lžíce jedlé sody / 1 ts of baking soda
 • Salko / condensed milk
 • 2 zakysané smetany / sour cream
 • máslo / butter
 • vlašské ořechy / walnuts

Jako první v menším hrnci smícháme cukr, Heru, med, mléko a jedlou sodu. Pomalu a za stálého míchání (!) začneme vařit, dokud směs nezhoustne a nezhnědne. Pozor, aby hodně nevypěnila nebo se vám to odspodu nepřichytilo:)

First of all, we mix together sugar, vegetable fat, honey, milk and baking soda. Put it on the hotplate and cook with constant stirring until it’s getting a nice, brown colour. Be careful because it’s sticky!

Směs potom smícháme v míse s hladkou moukou a přidáme vejce. Vypracujeme těsto, které rozdělíme na pět stejných částí. Z každé části vyválíme placku o tloušťce zhruba 3 mm, vykrojíme do tvaru (já používám talíř, podle kterého těsto vždy odkrojím – výborný hack!:D) a dáme péct do trouby na 170°C. Odřezky, které vám zbydou dejte do trouby taky:) Placka se peče zhruba 5-7 minut, hlídejte, aby se vám nechytila.

Mix this with flour and add an egg. Make a dough and cut it into five pieces. Roll the dough so it’s about 3 mm thin and cut it into the shape (I always use plate so it’s all the same and round). Leave the rest of the dough on the baking paper and put it into the oven. Bake for like 5 – 7 minutes at 170°C.

Po upečení placek si připravíme náplně. První náplň je máslo a salko, které společně ušleháme. Druhá náplň je zakysaná smetana. Začneme první náplní, kterou namažeme první placku, přiklopíme další, namažeme druhou náplní a tak dále. Nahoře můžeme náplně smíchat (většinou mi zbyde trocha od každé a krásně mi to vyjde) a pomažeme i boky dortu. Nadrtíme zhruba dvě hrstky vlašských oříšků a upečených odřezků, které nám zbyly a posypeme dort nahoře i po stranách.

When we’re done with baking, we can prepare fillings. The first one is a butter with condensed milk whipped up together. The second filling is sour cream. Start with the first filling, spread it all over the first badge, then do the same with the second filling. When you’re done, you can mix those fillings together and spread it on the top and on the sides as well. Then you crush walnuts with the rest of the baked dough and cover the top and sides of the cake.

A máme hotovo! Jednoduché, že?

PRO tip: Medovník nechte nejlépe 24 hodin před konzumací odležet:)

And we’re done! Easy, isn’t it?

PRO tip: leave the honey cake in the fridge for 24 hours before consumption:)

Snad můj recept vyzkoušíte a bude vám chutnat stejně tak, jako mně! <3

Mějte se krásně / Talk to you soon,

A.

You may also like

12 komentářů

 1. Nesnáším, když se musí recepty nechat odležet, většinou to nedokážu a vždy na ně mám hroznou chuť 😀 😀 Vypadá skvěle! Já miluju ten kupovaný, zrovna minulý víkend jsem ho měla 🙂

  WantBeFitM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *