CARDIFF CHRISTMAS MEMORIES

Pokud čtete můj blog pravidelně nebo sledujete můj Instagram (kdo ne, tak to honem jděte napravit:D!) tak asi víte, že letos jsem v Česku déle, než bych možná chtěla. Covid-19 nám všem zmařil plány a tak jsem letos nemohla být v Cardiffu v předvánoční čas, který je v tom městě prostě kouzelný. Rozhodla jsem se vám dnes alespoň z pár fotek, které jsem našla v telefonu ukázat, jak to přes Vánoce vypadá v Cardiffu a možná i trochu více naladit tu správnou atmosféru:)

If you read my blog on a regular basis or follow my Instagram account (who doesn’t you should do it!:D) then you know that this year I’m in the Czech Republic for a longer time than I wanted. Covid-19 ruined our plans and I can’t stay in Cardiff during the wonderful Christmas time so I decided to at least show you some pictures I found on my phone from last year! Hope you enjoy it!

Začneme asi tím nejsymboličtějším, a to je vánoční stromeček. Ten každoročně stojí přímo vedle vchodu do Cardiff Castle. Je poměrně vysoký a mrzí mě, že nemám fotku toho, jak svítí ve tmě:(

The probably most iconic thing is a Christmas tree. Every year it’s located right next to the entrance to Cardiff Castle. It’s pretty high and I’m sad I don’t have any photo of it in the night:(

Co ale mám vyfocené jsou tihle sobíci, kteří jsou obrovští! Někomu to možná může připadat jako kýč, já jsem z nich byla ale unešená, haha.

What I have captured are these cute reindeers that are so big! You might think this is weird but I’m in love with it, haha!

Ve tmě takhle krásně svítí a i když je tahle fotka na náhleďáku, musela jsem jí sem dát znovu, protože mi to připadá kouzelný <3

And look how cute it is even in the evening! I had to put this photo here once again because it’s so beautiful <3

Po celé “hlavní ulici” jsou vánoční trhy. Ale ne jen tak ledajaké. Na fotce vidíte opravdu jen zlomek toho, co tam každý rok postaví!:D Tohle mně osobně přijde trochu jako kýč, ale ve výsledku je to fajn změna a je to jen na chvíli:)

There are little Christmas shops all around the main street. On the photo, you can see only a little bit of how it looks like! I feel like it’s a little bit unnecessary but in the end, it’s just for a Christmas time and the street doesn’t look that empty!

A světelná výzdoba na ulicích taky nesmí chybět!

And lights in the streets, of course!

V centru je také velké obchodní centrum, které samozřejmě nemůže zůstat pozadu.

We have a big shopping centre in Cardiff as well and of course, Christmas decorations have to be there!

Každoročně se taky pořádá Winter Wonderland, což je takový vánoční zábavní park. Můžete si dát svařené víno, nebo třeba svařený cider (taky jsem o tom nikdy dřív neslyšela!:D), s kamarády si můžete jít zabruslit a nebo vyhrát nějaké ceny v různých soutěžích.

Every year there is a Winter Wonderland which is something like Christmas fun park. You can have a mulled wine or cider (yes, I didn’t hear about this before as well!) or you can go ice skating with your friends and play some games to win prizes.

A taky tam stojí tohle obrovské kolo, na které jsem strašně chtěla jít a povedlo se mi přemluvit přítele, abychom tam zašli! Výhled na celé město je nepopsatelný.

And I can’t forget about this Ferris wheel that I really wanted to go at and my boyfriend went with me. It was so beautiful to see the city from the above!

Tímhle článkem jsem si ještě víc připomněla, jak mi Cardiff chybí! 😀 A jak vnímáte vánoční výzdobu vy? Líbí se vám, nebo je to podle vás naopak kýč?

This article reminded me how much I miss Cardiff and can’t wait to be back! 😀 Do you love Christmas decorations or not? Let me know in the comments!

Mějte se krásně / Talk to you soon,

A.

You may also like

18 komentářů

 1. Ty jo, na těch místech v Cardiffu jsem taky chodila. V té ulici podél hradeb jsem zrovna byla naštvaná na babičku, to si pamatuju. 😀 A přitom je to tak dávno.

  Mimochodem – nominovala jsem tě do “The Outstanding Blogger Award” – nevím, jestli se toho chceš účastnit, ale tak dávám ti vědět 😀 já to napsala jen v anglické verzi, protože je to víceméně anglicky mluvící projekt, myslím. Ale možná je to jedno 🙂
  https://vlasta.blog/en/2020/12/01/the-outstanding-blogger-award/
  Tak jestli chceš, můžeš se zapojit 😀

 2. Ach, jak mě letos tohle chybí! Loni jsme s přítelem byli před Vánoci ve Windsoru, letos jsme chtěli do Bathu na trhy a do Oxfordu, ale samozřejmě za těchto okolností budeme doma.
  Snad příští rok bude už vše při starém!

 3. Vypadá nádherně! Těmi fotkami jsi mi jenom připomněla, jak moc mi chybí Londýn, zvláště ten vánoční. Opravdu škoda, že to letos nevyšlo.

 4. Vau, úplně jsem si vybavila mé první Vánoční trhy ve Švýcarsku. Přítel mi chtěl k Vánocům udělat radost a tak jsme výletili do Švýcarska do Zurichu. A můžu říct, že jsem si ten den velice užila. Všude Vánoční atmosféra, stromky a světýlka. Vánoční večerní trhy byly strašně romantické. Už se moc těším až vše tohle skončí a já budu moci přesvědčit partnera o dalším výletě před Vánoci i s miminkem přesně do Zurichu. A tam u vás to je tedy taky nádhera <3 A ne není to kýč je to boží 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *