HELLO CARDIFF

Za chvíli to bude dva roky, co jsem stála na letišti s jednosměrnou letenkou v ruce a neměla jsem tušení, jaké dobrodružství mě čeká. 9.9.2018 byl dnem, kdy jsme vystoupila ze své komfortní zóny a sama se vydala na cestu daleko od domova.

It’s gonna be two years since I was at the airport with a one-way ticket and I didn’t have an idea what an adventure this is gonna be. 9.9. 2018 was the day when I got out of my comfort zone and went far away from home by myself.

Letěla jsem ve skupině s dalšími studenty, kteří nastupovali na stejnou školu, jako já. Ze začátku jsem měla strach, protože jsem nikoho neznala. Po chvilce jsme se ale všichni dali do řeči, což hodně pomohlo odbourat už tak dost stresovou situaci 😀 Dokonce jsem uklidňovala pár lidí, kteří nemají rádi létání, či nikdy letadlem neletěli a ve výsledku si ze mě ostatní dělali srandu, že “když budeme padat, Adél to letadlo opraví a zachrání nás” 😀 (jsem nadšenec do civilního letectví a tak jsem se stala člověkem odpovídající na veškeré otázky okolo letadel, létání, letišť a já nevím, čeho všeho :D).

I was in a group with other students from Czech Republic who went to study at the same university as me. We started to talk after a while which was good because the situation was kind of stressful 😀 I was even trying to calm some people who don’t like flying or this was their first flight. As a result, some of them made fun of me that “if the airplane is gonna crash, Adel will fix it and save us all” 😀 (I LOVE civil aviation so I became a person answering all questions about airplanes, airports, flights and similar stuff :D).

Let Praha – Birmingham netrval ani dvě hodinky. Po přistání jsme se všichni sebrali a čekali na autobus až do Cardiffu – mýho novýho domova na (tehdy) následující tři roky. V autobusu jsem zaslechla dvě holky, jak se baví o tom, co jdou studovat. Když jsem zaslechla “já jdu na music business”, otočila jsem se a šla hned k věci. “Pardon, že vás přerušuju, ale zaslechla jsem, že jdeš na music business!”. A tak jsem se seznámila se svojí (jedinou) českou spolužačkou Zuzkou, za což jsem nesmírně vděčná.

Flight from Prague to Birmingham was around two hours long. After landing we all got on a bus to Cardiff – my new home for the next three years. I heard two girls on the bus talking about courses they’re gonna study. When I heard “music business” I turned around and said, “I’m sorry to interrupt you guys but I heard you’re gonna study music business!”. And that’s how I got to know my only Czech classmate, Zuzka, and I’m so grateful for that.

Cesta autobusem byla šíleně dlouhá. Trvalo to zhruba tři hodinky. Teď už mi to tak šílený nepřijde, protože v autobuse trávím poměrně dost času, ale ta první jízda byl docela zážitek.

The time we spent on the bus was around three hours. I don’t find it that annoying now because I spend quite a lot of time on the bus but the first journey was exhausting!

Když jsme dorazili do Cardiffu, šli jsme rovnou na kolej, kde byla většina z nás ubytovaná. No, skončilo to tak, že jsem byla na bytě s dalšími dvěma studenty z Česka, takže jsem nakonec v ničem nebyla sama. Kolej byla KRÁSNÁ. Fakt musím říct, že jsem tam byla nadmíru spokojená. Nově zařízená, vybavená, krásný společný prostory.. až na pár drobností jsem si pobyt moc užila. Ale o tom zas jindy 🙂

When we got to Cardiff, we went straight to the student halls where almost everyone was accommodated. I ended up with another two Czech students so I wasn’t alone. The student halls were so beautiful so I was more than happy to be there.

Cardiff, jako město, mě ze začátku tolik nenadchlo. Možná to bylo tím, že mám fakt špatnej orientační smysl, pamatovala jsem si jen cestu do školy (která byla mimochodem přímo naproti a viděla jsem na ní z okna 😀 ) a do obchodu. Byla jsem v tom velkým městě prostě ztracená. Zpětně se tomu směju, protože Cardiff mi strašně přirostl k srdci a faktem je, že celé centrum města, kde se pohybuju, je poměrně malinké a dá se tam zorientovat strašně snadno.

I didn’t like Cardiff in the beginning. Maybe it was because my sense of direction is so bad and I only remembered how to got to the university (because I was looking on the building straight from my window? :D) and to the nearest grocery store. I was so lost in a big city. Now I laugh about my first feelings because I love Cardiff and the whole city centre is so small and you can get anywhere very easily.

Všechno jsem měla za rohem. Třeba obrovský kino a obchoďák, kde je snad úplně všechno! 😀

I had everything right around the corner. For example cinema or shopping centre where you can find almost everything! 😀

Jako správná Anglie (Wales, ano, je to Wales, ale psát pokaždé “Velká Británie” je moc zdlouhavý :D) samozřejmě nemůžou chybět ani klasický cihlový domečky!

These houses! They can’t be missed in any place in the UK! 😀

Centrum města jsou vlastně dvě “hlavní ulice”, na které stojí mimo jiné i nádherný kolotoč, na kterým jsem se ještě nesvezla, ale rozhodně to mám v plánu. Vozí se na něm lidé všeho věku a děti jsem tam téměř nikdy neviděla 😀 Hned na rohu ulice je taky Cardiff Castle, který patří mezi jednu z hlavních dominant města.

The city centre is basically two main streets where you can find for example this beautiful carousel. There is also Cardiff Castle at the corner which is one of the dominants of the city.

Osobně jsem si zamilovala Cardiff Arcades. Uvnitř jsou malý obchůdky od papírnictví až po půjčovny svatebních šatů, ale hlavně, NÁDHERNÝ kavárny. Mohla bych tam sedět celý dny.

Personally, I LOVE Cardiff Arcades. There is a lot of small businesses and what I love the most are the small and cute coffee shops. I could sit there all day.

A protože je Cardiff na pobřeží, nechybí ani Cardiff Bay, neboli takový náš “malý” záliv. Kolem jsou restaurace a obchůdky a zkrátka, je to tam kouzelný.

And because Cardiff is a city located on the coast, there is Cardiff Bay. You can find quite a lot of restaurants there and it’s so beautiful.

Pro více fotek mrkněte na můj instagram 🙂

Mějte se krásně,

A.

For more photos don’t forget to follow me on instagram! 🙂

Have a lovely day,

A.

You may also like

4 komentáře

  1. Jé, podle fotek to tam vypadá fakt kouzelně! A ty koleje? Wow .. Těším se na pokračování!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *