BOOK HAUL

Knížky vždycky byly a budou něčím, na co nedám dopustit. Čtu odmalička a knížek mám doma spoustu. Pamatuju si, jak jsem na základce nestíhala každou z nich zapisovat do čtenářského deníku a proto byl potom tak odfláknutý 😀 Jako malá jsem četla opravdu úplně pořád a musím říct, že za poslední tři roky jsem to dost zanedbávala. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem maturovala, stěhovala se do UK a začínala studovat vysokou, každopádně jsem na čtení pořádně neměla čas, ani chuť.

Reading has always been a big part of my life. Since I was little I read a lot! I have a lot of books at home and I remember when I wasn’t able to record every book in my reading notebook to school because I read so many books I just didn’t have a time for that, haha. But I haven’t read a book in like past three years except for those ones at school. I don’t know if it was because I graduated at that time and was moving to the UK but I didn’t have time for that.

Letos jsem ale díky mé kamarádce (zdravím Barču! <3) objevila nakladatelství Jan Melvil, které publikuje spoustu zajímavých knih. Několik z nich jsem doporučila v měsíčních oblíbencích a další mi stále leží doma a čekají na to, až si na ně najdu čas. Musím říct, že mě ty knížky neskutečně baví a ráda se k nim budu vracet. Zároveň mám radost, že jsem se po tak dlouhé době vrátila ke čtení!

Thanks to my very good friend Bara, I found out about a book publishing named Jan Melvil that offers a lot of amazing books. I already recommended some of them in my monthly favourites but I still got a few waiting for me to read them!:D I’m so happy I finally have time for reading!

Kromě českých knih čtu také knížky v angličtině. Poslední dobou to ale byly samé knížky do školy, a i když jsou super a opravdu zajímavé, stejně jsem hledala něco, co by mě bavilo trošku víc. A narazila jsem na knížky, které mě zaujaly natolik, že jsem udělala takový větší nákup, o který se s vámi chci dnes podělit. Takže vítejte u netradičního, knižního haulu!

Besides Czech books, I also read a lot of books in English. I read books I need during my studies but I was looking for something more interesting for me (and I’m not saying books I read for uni are boring! I just needed something else to focus on than studying). And I found it. And I made a big order at Blackwell’s. So welcome at my Book haul!

The Life-Changing Magic of Not Giving a F**k – Sarah Knight

Jak se přestat zabývat zbytečnostmi a soustředit se místo toho na věci, na kterých záleží. O tom pojednává světový bestseller od Sarah Knight. Není totiž dobré plýtvat čas a energii na něco, co za to nestojí – ať už se jedná o lidi či životní situace 🙂

When the Body Says No, Gabor Maté

V této knize autor boří mýty o moderní medicíně a osvětluje skutečné příčiny civilizačních chorob. Stres a emoce mají totiž vliv nejen na mezilidské vztahy, ale také právě na naše tělo. Všechny příběhy jsou podloženy vědeckými studiemi a kniha je i přeložená do češtiny:)

How To Be An Overnight Success – Maria Hatzistefanis

Na tuhle knížku jsem se těšila snad nejvíc, protože naprosto miluju tuhle tématiku. Jak už název napovídá, jde o příběh podnikatelky, která si z nuly vybudovala neuvěřitelný úspěch po celém světě “za pouhou noc”.

12 Rules for Life – Jordan B. Peterson

Autorem je psycholog, který v knize píše o tom, co by měl znát každý člověk v moderním světě. Jedná se o seberozvojovou knížku, která mi přišla zajímavá a už se těším, až se do ní začtu! Opět vyšla i v českém jazyce 🙂

Start With Why – Simon Sinek

Možná knížku znáte pod názvem “Začněte s proč”, kterou vydává moje oblíbené nakladatelství Jan Melvil, ale já si jí pořídila v angličtině. Co mají společného všechny úspěšné osobnosti? Jak úspěšně podnikat, budovat, nebo plánovat? O tom všem se dočtete v této knize:)

The Healing Power of Plants – Fran Bailey

Netradiční knížka, která mě (musím se přiznat) zaujala na první pohled tím nádherným obalem (!!<3). Rostliny jsou něčím, co bude zdobit můj domov hned, jak dostuduju a přestěhuju se do vlastního bytu. V téhle knížce autor popisuje účinky různých rostlin na člověka, doporučuje které by měly být v jaké místnosti a samozřejmě nechybí návod, jak se o ně starat:)

What I Know For Sure – Oprah Winfrey

Kdo by neznal Oprah Winfrey? Tohle je jedna z jejích knih, kterou psala celých 14 let a žádná jiná kniha mě od ní nezaujala, jako tahle. Uvnitř najdete myšlenky a různé příběhy z jejího života.

Good Vibes, Good Life – Vex King

A poslední knížka s božím obalem (zlatý nápis je lesklý!) spadá do kategorie seberozvoje, zákonu přitažlivosti a podobných témat. Pojednává o pozitivním myšlení, sebelásce a o tom, jak tímto prostřednictvím dosáhnout svých cílů. Knížka je také přeložena do češtiny:)

A víte, co je na tom nejhorší? Že nevím, kterou mám začít číst jako první! 😀 Určitě můžete (doufám, že všechny) knížky očekávat v následujících měsíčních oblíbencích, až je dočtu a budu schopná je objektivně zhodnotit 🙂

The worst thing is I don’t know which one should I read as a first one! I think you can look forward to my monthly favourites where I will (hopefully) tell you more about the books once I read them and know if they’re good or not!

A co vy a knížky? Znáte nějakou z uvedených? Budu ráda, když se do komentáře podělíte o vaše oblíbené knížky, ať mám více inspirace, protože knih není nikdy dost:)

And what about you and books? Do you know any of these? Feel free to share your favourite books!

Mějte se krásně / Talk to you soon,
A.

You may also like

20 komentářů

  1. Tak to máš pořádnou zásobu knížek na podzimní a zimní večery 🙂 Žádnou z knížek neznám ale jsem si jistá, že ať začneš s jakoukoliv, tak nebudeš litovat 🙂

    1. Zatím jsem do ní jenom nakoukla, ale už jen to mě přesvědčilo o tom, že se to bude krásně číst:)

  2. Taky miluju knížky a mrzí mě, že jsem si k nim nenašla cestu jako dítě. Spíše čtu inspirativní, než příběhové. I když je fakt, že teď mám rozečtenou knížku sci-fi Tufova dobrodružství a je senzační! Je to od spisovatele co napsal Hry o trůny, takže plná zvratů a překvapení 😀 Tu čtu díky partnerovi, aby si se mnou mohl o ní povídat.. Ale jsem ráda, že jsem se k ní dostala.
    Jinak tě úplně obdivuji, já anglicky sotva pípnu, ale trošku se učit začínám 🙂 Takže určitě se budu těšit na nějakou recenzi, protože já si knížku v angličtině asi nepřečtu 😀

    1. Tyjo já zase tenhle žánr vůbec nemusím. Čím jsem starší, tím víc čtu seberozvojové knížky a tak podobně.. Každopádně děkuju, není rozhodně co obdivovat:) Já jsem zvyklá ze školy, studuju v UK, takže mi to už ani tolik nepřijde!:D Některé knížky jsou ale i přeložené do češtiny, což je super:) A recenze určitě napíšu!

  3. Žádnou neznám, ale vypadají zajímavě. Akorát jsem dočetla knížku v aj Whistling In The Dark. Líbila se mi, ale musím říct, že zatím mi dělá problém číst anglické knihy, ani ne z důvodu nerozumění, ale spíš pomalosti. Navíc vždy přečtu pár stránek a chce se mi spát 😀 Asi je to pro mě zatím namáhavé, ale rozhodně se nevzdávám! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *