AUTUMN SHOPPING

Jestli jste četli můj první outfitový článek tak už víte, že čím více se zajímám o módu, tím větší mám tendenci utrácet. S přicházejícím podzimem a zimou je tu ale každoroční dilema – co si nakoupit za oblečení na tuhle sezónu?

Já sama jsem začala nakupovat na podzim/zimu poměrně brzy. A pokud nevíte, co si na sebe koupit, rozhodla jsem se napsat článek o kouscích, které se líbí mně a třeba vás i inspirovat při výběru 🙂

If you read my first ‘outfit post’ you know I’m spending quite a lot of money on clothes. Fall and winter season is asking a question again: What are you gonna wear this year?

I started shopping for this season early. And if you don’t know what to wear and buy, I decided to write this post to inspire you!

 1. Kabát

Naprosto nejdůležitější prvek snad každého outfitu je pro mě kabát. Z minulého roku mám jeden šedý ze Zary a tenčí “přehoz” ze Stradivariusu v hnědé barvě. Letos se mi zalíbily světlejší barvy a baby blue barva. A černá? To je základ snad každého šatníku. Kabát se dá zkombinovat třeba s výraznějším svetrem, či šálou 🙂

For me, the most important thing is the coat. I have a grey one from last year from Zara and a thinner, brown one from Stradivarius. This year, I fell in love with lighter colours especially this baby blue! And black? That’s the basic piece you can combine with almost everything including colourful knitwear or scarves!

2. Džíny

Nevím, jak vy, ale já ke kabátu zásadně vždy volím úzké džíny. V mom jeans v kombinaci s kabátem se vždy cítím jak v pytli. Černé džíny jsem nosila snad nejčastěji, ale poslední dobou jsem si oblíbila veškeré odstíny modré! 😀 Šedá mi zase přijde jako fajn barva na podzim 🙂

I don’t know about you but I don’t wear mom jeans with coat together as I feel like I look like trash in it 😀 Most of the time I wore black jeans but now I love every shade of a blue! Grey is also a perfect colour for autumn.

3. Svetr

V šatníku mám kromě těchto jemnějších a základních barev i trošku výraznější barvy. To ale nemění nic na tom, že černá, bílá, béžová a šedá jsou pro mě naprostý základ. Dají se kombinovat úplně se vším a člověk se pak nemusí bát koupit si barevnější kabát 😀 Nejradši mám svetry s turtle neck, jiné ani nenosím!:)

Besides those basic colours, I do have more crazy colours of knitwear in my wardrobe. But black, white, beige and grey are still my favourites. You can create lots of different outfits with that and you can buy a colorful coat as well! I love turtleneck and don’t wear anything else.

4. Boty

Jsem člověk, který nosí v průběhu roku jenom několik párů bot. Na podzim/zimu jsou moji favoriti jednoznačně kotníčkové boty na styl jezdeckých bot (když tenhle trend přišel, nechápala jsem – v těch botách přece jezdím ke koním a teď je to jako móda?:D). Neodpustím si ale ani tenisky, ať už je jakékoliv počasí. Za mě jsou to rozhodně nejpohodlnější boty!

I’m a person that own just a few pairs of shoes. During the fall and winter I love those shoes that looks like a riding shoes (when this trend started I was like ‘this is a fashion now? I wear this when I go to the stable!’). I can’t give up on sneakers as well no matter what weather is outside. They are the most comfortable shoes ever!

5. Doplňky

Váhala jsem, jestli sem mám zařadit i šály a podobné věci, které jsou zkrátka víc zimní. Nevím, jestli budu podobný článek psát i v zimě – podzim a zima jsou pro mě v podstatě dost podobné období (co se oblečení týče – je mi věčná zima a tak už teď vytahuju kabáty!:D). Kdyby na to přišlo, určitě najdu nějaké další nové kousky 🙂 Jelikož nosím kabáty rozepnuté (některé ani zapnout nejdou), vždycky si beru šálu, která mě svým způsobem zahřívá mnohem víc, než zapnutý kabát. Nesmí samozřejmě chybět ani kabelka, která se ale dá vynosit v jakékoliv roční období.

I was wondering if I’m gonna include in this post scarves etc. because I don’t know if I’m gonna write another post about winter shopping. But those two seasons are very simmilar for me as I’m always cold and starting to wear coats now. Slowly, but I do!:D I always wear scarves because I feel more warmed. I can’t forget about a purse that you need no matter what season is!:D

A co vy, jste připraveni na zimu, nebo stále váháte, co pořídit?:)

And what about you? Are you ready for the winter or you’re still wondering what you need to get?

Mějte se krásně / Talk to you soon,

A.

You may also like

12 komentářů

 1. Mně se moc líbí ty kabátky, a třeba tento rok v New Look prodávají též béžový kabátek na jeden knoflík, každopádně v krásné béžovo hnědé barvě a mají i malé velikosti ♥ Bílý kabátek též vypadá úžasně a měla jsem podobný z Manga, ale prodala jsem ho, jelikož jsem se v bílém kabátku necítila dobře. 😀 Ale upřímně se mi líbí všechny kousky, co jsi vybrala ♥ Máš krásný vkus na módu a třeba i když nemám ráda roláky, tak ten béžový od Stradivarius bych si dokázala představit nosit.

  xoxo, Meliss ♥
  http://www.melissahartford.blogspot.com

  1. Já ty kabátky sbírám jak pokémony! 😀 Teď mám čtyři, ale klidně bych koupila další 🙂

 2. Mix and match using a turttleneck with boots instantly changing a person’s appearance to appear to be a stylist. That is cool!.
  Greetings from Indonesia.

  1. It’s not really my style but I know it looks amazing on people who can wear it! Thank you for your comment <3

 3. Já jsem se na podzim připravovala hned ,jak bylo podzimní oblečení v obchodech. Podzimní boty už mám z minulého roku, koupila jsem si novou koženou bundu letos, šálu i šátek a ráda bych nějaký ten kabátek a i kabátek na zimu 🙂 Svetr taky, ačkoliv už jich mám dost 😀 Miluji podzim! 🙂

 4. Já jsem si už naštěstí stihla něco malého pokoupit už v září 🙂 Hlavně novou bundu a 2 svetry 🙂 Z vybraných věcí se mi nejvíce líbí kabelka, ta je moc krásná! Já kabelky nosím zřídka, protože vždycky sebou tahám hrozně moc věcí a do kabelky by se mi nevlezly 😀

  WantBeFitM

  1. To znám, kvůli tomu mám jednu kabelku už skoro zničenou.. vždycky jsem tam tahala počítač a věci do školy 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *