MY FALL PLAYLIST #1

Mám tu jeden z posledních (nebo poslední?) podzimních článků a protože čas strašně letí a za chvíli tu budou Vánoce (neodsuzujte mě, strašně se těším!:D), musím vám ho sdílet kdy jindy, než teď.

Jestli čtete můj blog pravidelně nebo mě sledujete na Instagramu, tak víte, že studuju Music Business. K hudbě mám úzký vztah, nechci si ale hrát na nějakého znalce všeho, protože tím rozhodně nejsem!:D Poslouchám tak nějak všechno, nejvíce indie, rock a pop, nebráním se ale téměř žádnému jinému žánru (až na dechovky a heavy metal, okay?:D). A protože hudbu miluju a miluju tvoření playlistů, které jsem vždy měla na Spotify soukromé, rozhodla jsem se tenhle rok udělat svůj první, veřejný, podzimní playlist!

This is one of my last autumn posts (or really the last one?) and because time flies and Christmas is almost here (don’t hate me for that, I’m just so excited:D) I need to share it with you now.

If you read my blog regularly, you know I study Music Business. I love music and have a big passion for it but I don’t wanna pretend I’m an expert or something like that cause I’m not. I listen to almost every genre, mainly indie, rock and pop but I don’t mind anything else (except for heavy metal and brass bands okay?). And because I love music and I love creating playlists (I have them all private and don’t really know why) I decided to create my first public fall playlist to share with you.

Můžete ho najít na Spotify, kde se jmenuji Adéla Ferfecká. Snad se vám bude líbit a teď se jdeme podívat na můj užší výběr písniček!:)

You can find it on Spotify where I’m named Adela Ferfecka. I hope you enjoy it and let’s have a look at a few songs from that playlist!

Jako první tu mám klasiku, kterou snad každý z vás zná. A pokud ne, tak to honem napravte. Písnička Sweater Weather od kapely The Neighbourhood je snad jejich nejznámější hit a k podzimu se mi skvěle hodí.

The first one is a classic I’m sure you know well. And if not, then change it! Sweater Weather by The Neighbourhood is probably their biggest hit and I love it in a fall season!

Lewis Capaldi je zpěvák, kterého jsem ze začátku tolik neposlouchala, ale jeho hudbě jsem poslední dobou hrozně přišla na chuť a to zejména kvůli chytlavé melodii a hlavně textům, které si převážně píše sám. A tahle písnička je naprostá bomba.

Lewis Capaldi is a singer I didn’t really like at the beginning but lately, I fell in love with his music! I love the lyrics he writes for almost every one of his songs and this one is amazing!

Moje největší srdcovka a inspirace – kapela The 1975. A jedna z mých nejoblíbenějších písniček, kterou považuju za masterpiece. Na koncertě jsem při téhle písničce vždycky brečela a snad ani nedokážu popsat, jak moc pro mě jejich hudba znamená. No, poslechněte si je sami. <3

My biggest inspiration and obsession – The 1975. And one of my favourite songs that I absolutely adore and I think it’s a masterpiece. I’ve always cried at the live show and I can’t even describe how much this song means for me. Well, just listen to it.

Conan Gray pro mě byl do letošního roku absolutně neznámý. Ale v létě jsme ho s přítelem začali poslouchat a drží nás to do teď. A takové nějaké podzimní vibes ve mě zanechává tahle pomalejší písnička Heather.

I didn’t know Conan Grey until this summer when we started to listen to his songs with my boyfriend. And this song is giving me a ‘fall vibes’, haha.

Tuhle písničku jsem objevila asi dva roky zpět a přišla mi strašně melancholická a uklidňující. Na playlistu nesměla chybět!

I found this song about two years ago and I absolutely love it. It’s so calming and it definitely needs to be on the playlist.

Kromě zmíněných písniček je v playlistu víc skvělých kousků, tak se určitě jděte mrknout a dejte mi do komentářů vědět, jestli se vám také nějaké písničky líbily a co třeba na podzim rádi posloucháte vy:)

Besides those songs, you can find more in the playlist! Let me know if you like some of them or what do you listen to during fall season!:)

Mějte se krásně / Talk to you soon,

A.

You may also like

8 komentářů

  1. Krásný článek a hned si běžím play list uložit. Taky jsem teď přilehla ke klidné hudbě s indie. Na YT jsou hodinové playlisty a tak při práci ráda poslouchám. 🙂

    1. Haha to je milý! Ale rozhodně nejsem žádný expert, jen studuju to, jak to v hudebním průmyslu funguje – takové ty věci “za oponou”. Poslouchej to, co se ti bude líbit! A jestli se ti líbí nějaká ze zmíněných písniček, jsem jen ráda!<3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *