VISION BOARD 2021

Koncept vision boards, neboli nástěnek vizí určitě znáte. A pokud ne, velmi rychle vám ho vysvětlím. Jde o koláž fotek a různých obrázků, které vás mají inspirovat k dosažení vašich cílů a splnění i těch největších přání. Mně samotné se tenhle koncept vždycky líbil, ale nikdy jsem svojí nástěnku vizí neměla. A protože se většinou dělají na začátku roku (ano, polovina ledna už je za námi, ale ve výsledku nikdy není pozdě:) ), rozhodla jsem se o tomto tématu napsat článek a třeba i vás inspirovat k tvorbě vaší vlastní nástěnky.

I believe you know what Vision board is but in case you don’t, let me explain real quick. It is a collage of photos displaying your dreams and goals. I’ve always wanted to create one for myself but I didn’t. And because usually, you make them at the beginning of a new year, I decided to write a post about it and maybe inspire you to create your own vision board too.

Já jsem se pro hledání fotek na svoji nástěnku rozhodla zvolit Pinterest. Vím ale, že někteří lidé přidávají do koláže i své vlastní fotky. Hledejte všechno, co vás napadne a čeho byste chtěli dosáhnout. Nové auto? Nový byt? Kabelka? Dejte to tam! Nemáte peníze na tak drahé, nové auto? Nevadí! Nikdy přeci nevíte, kam vás osud zavede a jaká příležitost se vám v životě naskytne 🙂

I chose Pinterest as a website where to find the cutest pictures. But I know some people also include their private photos. Search for everything you want to have. New car? New home? Bag? Find a photo and put it to your vision board. Do you think you can never save money for a new car? That doesn’t matter, do it anyway. Because you never know what life has got prepared for you:)

Až postahujete fotky, je na čase vytvořit koláž. Já k tomu použila program Adobe Photoshop, ale můžete použít i třeba jenom malování!:D Obrázky jsem doplnila různými motivačními citáty a nástěnka vizí pro rok 2021 je na světě!

After downloading all of the photos you want, is time to make a collage. I used Adobe Photoshop but you can use whatever you want. I also added some inspirational quotes and the vision board for 2021 is done!

Nástěnku byste měli mít ideálně každý den na očích. Každý den byste si totiž měli připomínat své cíle a zároveň na nástěnce najít motivaci, když se vám třeba nebude chtít dodělávat esej do školy, což je zrovna můj případ:D Já jsem proto zvolila nastavit si koláž jako tapetu na počítač i na mobil. Obojí používám denně hodně často a tak si své přání připomínám neustále. A jako bonus to vypadá skvěle!

Ideally, you should have your vision board somewhere so you can see it every day. It’s great when you don’t have a motivation to do something (as I don’t have it when writing an essay to uni sometimes). I decided to set it as a wallpaper to my laptop and phone as well because I use those two things very often, multiple times a day. And it looks so good!

Přemýšlela jsem, jestli mám sdílet svoji nástěnku vizí a rozhodla jsem se pro zveřejnění její nekompletní verze. Ta plná totiž zahrnuje jak věci osobní, tak jeden velký projekt, na kterém chci po dodělání školy pořádně zapracovat a zatím ho nechci sdílet. Věřím ale, že to naprosto pochopíte.

I was thinking if I want to share my vision board with you guys and I decided to share just a little piece from it because the full version includes some private things and my new, big project that I want to work on after finish the uni. I believe you are okay with it.

A co tedy obsahuje moje nástěnka vizí?

Na prvním místě jednoznačně graduation. Graduation = promoce, na kterou se těším celé tři roky studia univerzity. Věřím, že se Covidová situace zlepší a promoce bude, i kdyby jí měli z léta posunout na podzim. A v neposlední řadě věřím v úspěšné dostudování, že:D

So in the first place – graduation. I can’t wait to finish the uni and start a new chapter of my life. I believe the graduation IS going to happen even if they would have to postpone it. I was waiting for this for the whole 3 years!

Dalším velkým krokem je hledání nové práce a stěhování se, tentokrát už ne jen přechodně na pár let. Do koláže jsem tedy zahrnula fotku bytu a Prahy, což je lokalita, kde se po bytech s přítelem ohlížíme.

A big step in my life is looking for a new job and moving out. But this time not just for a few years. In the collage, I included Prague as a city, where we want to live with my boyfriend and a photo of a cute flat.

Po Vánocích jsem začala cvičit a tentokrát mě to zatím docela drží. Včera jsem skončila svůj první, třítýdenní plán a už se nemůžu dočkat, až v pondělí začnu další (Chtěli byste případně článek o cvičení?). Mým cílem je tedy i mít hezkou postavu a opravdu na sobě pracovat.

After Christmas, I started to work out and I totally love it. Yesterday, I finished my very first workout plan (I made it!) and I can’t wait to start a new one on Monday. (Would you like me to write a post about that?). So one of my goals is to look good and feel good and be comfortable in my body.

A to bych nebyla já, kdyby na mé nástěnce chyběla nějaká materiální věc. A tím se pro letošní rok stává nový počítač. Svůj první notebook byl s mým finančním příspěvkem mým dárkem k maturitě od rodičů, takže ho nemám tak dlouho. Ale jelikož jsem takový malinký technologický nadšenec, chtěla bych ho vyměnit za novější model. Tak uvidíme, jak se bude letošní rok vyvíjet:)

It wouldn’t be me if there is not any material thing. And for this year, it is a new laptop. I have my first laptop since I finished high school so it is not old and it still looks great, but because I’m a technology lover, I want an upgrade. But we’ll see how it’s gonna go this year:)

Strašně by mě zajímalo, jestli i vy si tvoříte nástěnky vizí, případně co na nich máte. Dejte mi určitě vědět do komentářů a já se na vás budu těšit u dalšího článku!

I’m so curious if you have your vision boards as well and what is included in there? Let me know in the comments!

Mějte se krásně / Talk to you soon,

A.

Zdroj náhledové fotky

Ostatní fotografie použité v článku staženy z https://pinterest.com

You may also like

14 komentářů

 1. Tvorím si spíše nějaký seznam věci, které bych chtěla splnit, ale letos jsem už taky zvažovala, že bych si udělala svou vision board. Máš to super kočko! Držím ti ve všem palečky, ať ti to vyjde tak jak si přeješ! Máme to v podstatě úplně stejně, jen já mám místo notebooku, který už jsem si dopřála nový foťák 🥰

 2. Nástěnku jsem také nedávno dělala. A rovnou jsem si koláž dala na tapetu telefonu. Nový notebook a cvičení tam mám také. Jen jsem nezahrnula Prahu, protože jsem si říkala, že to není úplně reálné v tomto roce, ale když o tom teď přemýšlím, proč by ne?! Stačí si za tím jen jít, krok po kroku splnit to, co se stěhováním souvisí a můžu být v mé vysněné Praze!! ♥
  Přeji, ať ti vše vyjde a když ne vše, tak aspoň většina z toho. 🙂

  1. Přesně tak, proč by ne? Nic není nereálný, člověk hlavně musí chtít:) Děkuji moc a také přeju, ať se ti splní co nejvíce přání<3

 3. Za tento článek jsem moc ráda, nástěnka vizí je něco, co mě moc baví. Leto jsem také stahovala v pinterestu, použila jsem Fotor a pak Canvu, mám ji na ploše notebooku a většinou večer na ni koukám a říkám si, jak by to bylo super to mít 🙂

 4. Držím palce aby se ti vše vyplnilo a ať se ti daří! 🙂 Sama si také často říkám, že si vision board připravím, ale zatím jsem s tím ani nezačala 🙂

 5. veľmi ti želám aby ti všetky tvoje sny a goals ktoré si si dala na tento rok vyšli 🙂 ja som si tiež urobila ale v podobe tapety na telefone aby som to mala stále na očiach 🙂

 6. Osobně si tvořím spíše takové Inspirational Boards, které si dělám pro určitý moment a náladu. Nemám je nikde před sebou a tudíž asi úplně nefungují jako každodenní motivátory. Ale baví mě to a v tu chvíli mě to naplní novou dávkou inspirací. Přeju ti, aby se ti všechny tvé cíle splnily 🙂

  1. Děkuji mockrát! Tyhle mood boards mi taky přijdou skvělý a osobně mě strašně baví jen tak projíždět pinterest a ukládat si obrázky na nástěnky:)

 7. Mě to přijde hrozně mainstreem (jestli se to takhle píše :D), takže nic takového nedělám. Vždycky do diáře si k lednu napíšu, co bych chtěla za ten rok zvládnout a pak zpětně se na to podívám 🙂 Letos je to (jako vždy) prolést do dalšího ročníku a naučit se plést. My promoce neměli, tak vám snad vyjdou! 🙂

  WantBeFitM

 8. Tyto koláže jsou opravdu hodně populární! Proč by ne, ono opravdu pomůže, když si člověk připomíná, čeho by chtěl dosáhnout. Já jsem se zatím ke svojí neodhodlala, no možná se na ní vrhnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *