PŘEROV, CZECH REPUBLIC

Město, které pravděpodobně nebývá cílem turistů a místo, kde dělají nejlepší vepřovou panenku. To je Přerov, další z míst, kam jsme se s kamarády a přítelem jeli letos podívat.

A city that’s not that attractive for tourists and where is the best food. That’s Prerov, another city where I, my boyfriend and our friends went for a trip.

Přerov má více náměstí. Na jednom z nich dominuje tahle fontánka, která je v moderním stylu. Vzhledem k tomu, jak vypadá náměstí, to tam moc nesedí. Ale i tak stála za fotku.

On one of the local squares, there is this fountain that doesn’t very suit the style of other buildings in there but it was still worth the photo.

Nejhezčí byl jednoznačně takový malý park u řeky, kde vůbec nikdo nebyl. A my nechápeme proč. Bylo nádherný počasí, tak jsme si to tam alespoň mohli projít sami.

This was the most beautiful place right next to the river. There was nobody in there and I don’t get it cause it was such nice weather.

Podél řeky jsou umístěné takovéhle “sochy”, které se mi strašně líbily!

I like these statues situated on the bridge across the river!

Samozřejmě musím zmínit místo, kam jsme šli na oběd a kde si doteď nemůžeme vynachválit vynikající vepřovou panenku. Tím je Restaurace u Bukáčků, kde mají i venkovní zahrádku a kromě příjemné obsluhy i výborný jídlo! Pokud budete mít někdy cestu kolem, rozhodně se stavte alespoň tady, stojí to za to:)

I have to recommend the best place where we had lunch. It’s called Restaurace u Bukacku. You can sit outside as well as inside. I guarantee you’ll have the best food and it doesn’t matter what exactly you’ll order! 😀

Přerov je spjatý i s Janem Amosem Komenským, který zde studoval a nyní má ve městě svoji sochu, knihovnu a je po něm pojmenovaná i ulice.

Prerov is connected with Jan Amos Komensky, who studied in there and has his statue, library and street named after him in here.

A taky tam mají boží zmrzlinu, různý barvy kornoutků a obrovský výběr ledových tříští!

And they has the best ice cream + a huge choice of ice-drifts!

Přerov jsme si prošli jen jednou a i když tam toho moc k vidění není, všude se dá najít to dobrý! 🙂

Mějte se krásně,

A.

We walked through the city just once and even though it’s not that interesting, you can always find positive things about it 🙂

Have a lovely day,

A.

You may also like

2 komentáře

  1. Cesta kolem toho parku vypadá fakt parádně, tam se to ráno musí běhat samo 🙂 Zmrzka vypadá zajímavě, hlavně ty kornoutky. Černý jsem ještě nikdy neměla, tak ho budu muset jednou vyzkoušet 😀

    WantBeFitM

    1. Přesně to jsem si říkala taky! 😀 A zmrzka byla výborná, kornoutky jsou asi teď instagramová žáležitost 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *