MY TOP 10 HORROR MOVIES

Příští týden začíná říjen a dnešní počasí (které s námi nejspíš zůstane delší dobu) mi jasně ukázalo, že taky začíná období, kdy bych nejraději jen ležela v posteli a koukala na filmy 😀 Původně jsem chtěla napsat článek o podzimních filmech, na které určitě kouknout a navodit si tak příjemnou a útulnou podzimní atmosféru, ale pak mi došlo, že takových filmů moc neznám 😀 Co ale znám jsou horory a jelikož je na konci října Halloween (sama ho neslavím, ale věřím, že jsou mezi námi i jeho nadšenci!), rozhodla jsem se napsat článek o mých nejoblíbenějších hororech.

It’s gonna be October next week and when I look outside at the weather, I just wanna stay home and watch movies all day. I wanted to write a post about my favourite fall movies but when I started thinking about that more I found out I don’t know many films with fall atmosphere 😀 But! I know a lot of horror movies and because it’s gonna be Halloween (I don’t celebrate that as it’s not Czech tradition but I know there might be someone who does!) I decided to write a post about my favourite horror movies.

V tomto článku nejsou žádné spoilery, nemusíte se tedy bát, že se dozvíte konec filmu přečtením těchto doporučení! 🙂

There are no spoilers in this post so you don’t have to worry you’ll know everything before watching the film!:)

 1. Insidious (2010)

Na začátek je nutno říct, že nejsem fanoušek krvavých scén a drastických záběrů, ale naopak mám ráda filmy s duchařskou tématikou. Jako první tu máme naprostou klasiku, filmovou sérii Insidious, která má (zatím) čtyři na sebe navazující díly. Příběh je jednoduchý – rodina se přestěhuje do nového domu, kde se začnou dít divné věci. Je tam však zásadní zápletka, kdy starší syn upadne do kómatu a nikdo neví, proč. A tady začíná ta “zábava”. Musím říct, že mě první díl nechytnul tak, jako ty ostatní. Pokud vás ale bude příběh bavit a zajímat, zaručuju, že u prvního dílu nezůstanete! 😀

First of all, I have to say I’m not a fan of bloody scenes and violence. I like ‘ghost-themed’ horrors and this is the absolute classic for me! Film series Insidious has got four parts now and it’s about a simple story. A family move into a new house and there is a lot of weird things going on. There is a plot twist when the older son falls into a coma and no one knows why. And that’s when the fun starts! 😀 I have to say I don’t like the first movie that much as the rest of them but if you’ll like the first one, I guarantee you will have to watch the rest as well!

2. The Conjuring / V zajetí démonů (2013)

Mezi další “duchařské klasiky” jednoznačně patří i série “V zajetí démonů”. Momentálně jsou venku dva díly, ale už příští rok se můžeme těšit na třetí. Příběh je ze začátku hodně podobný filmu Insidious – rodina se nastěhuje do nového domu, kde, jak později zjistí, není zcela vítána. Film je prý natočen podle skutečné události, což mě samo o sobě dost děsí, ať už je to pravda, či nikoliv. Každopádně se hodně těším na pokračování a jsem zvědavá, co si do filmu vymyslí tentokrát.

If you liked the first movie, you’ll deffinitely like this one as well. There are two parts of this series out now but we can expect third one next year. It’s a similar story to the Insidious movie – a family move into a new house and they found out they are not very welcomed in there. It is based on a true story which is actually scary enough even if it’s not true. Anyway I can’t wait to see the third movie and I’m curious what’s gonna happen next.

3. Annabelle Comes Home / Annabelle 3 (2019)

Na doplnění těchto dvou filmů přidávám poslední, který určitě všichni znají. Filmová série Annabelle je propojená s předchozími filmy a o to zajímavější je zkouknout všechny. Nejvíc se mi ale líbil (zatím) poslední díl z roku 2019. Kdo zná Annabelle tak ví, že je to panenka, která byla poprvé představena ve zmíněném filmu V zajetí démonů. Není to ale obyčejná panenka, je v ní ukryto zlo a vše je zabezpečeno pod zámkem za posvěceným sklem. Co se ale stane, když se skleněný box otevře? Zkoukněte celou sérii a dozvíte se! 😀

The last movie I have to add to the first two is Annabelle. You probably know this one. It’s connected with the previous movies so it’s interesting to watch every one of them. I like the third one the most. If you know Annabelle then you know it’s a doll that was in a movie The Conjuring. It’s a doll full of evil and it’s hidden behind a sanctified glass. But what happens when the box is opened? Watch all of the movies and you’ll find out! 😀

4. The Uninvited / Nezvaná (2008)

Přiznám se, že u tohohle filmu jsem hledala jeho název, protože jsem si pamatovala jenom děj. Myslím, že to byl úplně první horor, na který jsem koukala s mým přítelem a jelikož mi celkový příběh (a hlavně konec!!) přišel fakt zajímavý, řadí se mezi moje nejoblíbenější horory vůbec. Je to příběh o dvou sestrách – Anně a Alex, kterým za zvláštních okolností zemřela matka a tak žijí jen se svým otcem. Anna se právě vrátila z psychiatrické léčebny, jelikož matku stále slýchala a špatně se s její smrtí vyrovnávala. Jejich otec nyní žije s matčinou bývalou ošetřovatelkou a Anna s Alex začnou pátrat po tom, co se vlastně tenkrát stalo. Při jejich pátrání však objeví spoustu dalších věcí. Musím říct, že jsem opravdu nečekala, jak ten film skončí, což se mi na tom asi líbilo nejvíc.

I have to admit I had to search for a name of this movie as I only remembered the story. I think it was the first horror I saw with my boyfriend and because the whole story (and the ending!!!) was very interesting, it is one of my favourite horrors now. It’s a story about two sisters – Anna and Alex. Their mother died a years ago in special circumstances and Anna just came home from a hospital as she wasn’t dealing with that very well. She found out her father is in a relationship with her mother’s former nurse and with her sister, they started to digging to find out what really happened that night when their mother died. I really wasn’t expecting the ending and it was the best thing about the whole movie!

5. Mara (2018)

Pokud zažíváte spánkovou paralýzu, pak je tenhle film přímo pro vás! 😀 Zatím jsem neviděla žádný jiný film s touhle tématikou a musím říct, že i tak mě to docela děsí. Helenin muž zemře za zvláštních okolností a Helena je hlavní podezřelá. Detektivka Kate si s ní snaží promluvit a odhalit příčinu smrti jejího manžela. Jenže než záhadu vyřeší, tak je možná už pozdě.

If you are dealing with a sleep paralysis, this is a movie for you. I didn’t watch any other movie with this but I have to say it kinda scares me anyway. Helena’s husband die and she is the main suspect. Detective Kate is trying to find out what really happened but before she do that, it might be too late.

6. The Possession of Hannah Grace / Ve spárech ďábla (2018)

Tohle je jediný horor, na kterém jsme s přítelem byli v kině v UK (a že jsme tam chodili do kina poměrně často:D) a trochu jsme se i báli 😀 Megan je bývalá policistka a najde si práci v pitevně. Na nočních směnách je sama a její jediní kolegové jsou mrtvoly. Během noční směny do pitevny přivezou tělo dívky, která nezvládla obřad vymítání ďábla. A v tu noc se začnou dít záhadné věci.

This is the only horror movie we were scared of at the cinema! 😀 Megan is a former cop and she finds herself a new job in the autopsy. She’s alone during the night shifts and the only company she has are dead bodies. One day there is delivered a body of a dead girl that didn’t survive an exorcism. And that night changes all.

7. In the Tall Grass / Ve vysoké trávě (2019)

Pro změnu tady máme film, který bych spíše zařadila do kategorie thriller, než horor. Ve vysoké trávě je film natočen na motivy knihy od Stephena Kinga. Děj se odehrává na jednom místě v několika časových smyčkách. Těhotná žena a její bratr zaslechnou z pole dětské volání o pomoc. Vstoupí do pole hledat ztraceného chlapce a po nějaké době zjišťují, že už není cesty zpět. Po dokoukání tohohle filmu jsme asi dvě hodiny seděli s přítelem v posteli a probírali jsme zamotaný příběh včetně nejasností a konce. I když je to trošku netradiční horor, přesto ho moc doporučuju!

This is a little bit different movie and I wouldn’t categorize it in horror section because I think it’s a thriller. In the Tall Grass is a movie based on the book from Stephen King. The story is at one place but in a different time loops. A pregnant woman and her brother heard a boy calling for help from a field. They decide to look for him and rescue him from the tall grass. But there is no way out. After this movie we sat in our bed for like two hours and we were talking about the ending and mysteries we saw in the movie. Even though it’s a bit different, I still recommend it because it was intersting.

8. Eli (2019)

Film, který jsme náhodou objevili na Netflixu a který se vybarvil lépe, než jsme čekali. Děj se odehrává v léčebně, kam zoufalí rodiče přivezou svého jedenáctiletého syna, kterého sužuje strašná nemoc, aby podstoupil experimentální léčbu. To místo samo o sobě vzbuzuje docela hrůzu a nepůsobí úplně sympaticky 😀 U filmu mě ale kromě příběhu zaujal i konec, takže pokud by vás film třeba tolik nebavil, vydržte to, stojí to za to.

This is a movie we found on a Netflix and it was better than we expected. The story is from a hospital where parents bring their 11 years old son to be cured from his disease. The place is already quite scary and is not very aesthetic 😀 Beside the story I like the ending so if you don’t really like it at all, wait until the end (it’s worth it!).

9. Escape Room / Úniková hra (2019)

Minulý rok jsem měla pocit, že se s horory na téma únikové hry roztrhl pytel. Sama jsem viděla tuším tři filmy stejného názvu, proto jsem musela trošku zapátrat, jaký je ten jeden, který stál za to. Film Úniková hra z roku 2019 je dost předvídatelný už podle názvu. Lidé o něm (a dalších filmech se stejným motivem) říkají, že je to vlastně mix hororů Saw a Kostka. Já mám koncept únikových her ráda (kdo ještě nečetl článek o únikovkách?:D) a vždycky mi to přišlo zajímavé. Tenhle film je tedy klasická “utíkačka” z místností, odkud nelze úplně uniknout a ve kterých jde o život. Proč ale film patří mezi mé nejoblíbenější? Budu se opakovat, ale opět, kvůli konci, který doteď trochu nepobírám a stálo mě hodně googlování, abych zjsitila aspoň trochu, co tím chtěl básník říct a zda bude pokračování. Dle mého názoru jo (a hlavně v to doufám:D) ale myslím, že si na něj budeme muset ještě delší dobu počkat.

Last year I had a feeling there is like a million movies with escape room motive. I think I saw three movies with this title so I had to do a little research which one is the one I liked 😀 The Escape Room (2019) is quite predictable by the title. People says it’s a mix of movies Saw and The Cube. I like the escape rooms games (did you read my post about that?:D) and I find it interesting. This is the classic ‘escape the room or you will die’ concept but why is it my favourite? It’s because of the ending, again. I don’t really get it until today and I had to do a lot of research to find out what does that really mean 😀 I think we can expect another part of this movie but we will probably have to wait.

10. Z (2019)

A jako poslední tu mám film, který jsem viděla pár měsíců zpátky, opět s duchařskou tématikou. Z je film s klasickým motivem, kdy se malé dítě upne na svého “neexistujícího” kamaráda a jeho rodiče nad ním pomalu ztrácí kontrolu. Film mě bavil proto, že v něm dle mého názoru bylo poměrně dost lekaček a nenechal mě film spát. (Většinou u filmu totiž usínám asi tak do tří minut:D).

And the last movie I saw a few months ago. It is a basic motive when a kid is talking to his ‘non-existing’ friend and his parents are slowly loosing control of him. I like that movie as there is quite a lot of jump scares and I didn’t fall asleep! (as I usually do within the first three minutes!:D).

Na závěr bych jenom chtěla podotknout, že nejsem žádný filmový expert a všechny názory jsou moje. Respektuji to, že každý může mít názor jiný a i když některé filmy nemají na ČSFD moc dobré hodnocení (mám pocit, že je to tam jeden filmový kritik vedle druhého!:D), mě osobně bavily a ráda je doporučím ostatním 🙂 A co vy, jste také fanoušci hororových filmů, nebo raději dáváte přednost jinému žánru?

I want to say I’m not an expert and all of these opinions are just mine. I respect other opinions as well but personally I like those movies so I would recommend them to anyone! And what about you? Are you a fan of horror movies or you prefer another genre?

Mějte se krásně / Talk to you soon

A.

You may also like

24 komentářů

 1. Škoda, že se na horory nekoukám, ale kdyby Tě přece jenom napadlo pár “podzimních” filmů, tak budu ráda! 😍

 2. Horory úplně nemusím, my raději Scary Movie a podobné parodie na horory 😀 Ale horor, který mě fakt baví, tak je celá série Saw. Mrzí mě, že jsem ještě neviděla nejnovější díl. Jinak horory moc nemusím 🙂

  WantBeFitM

 3. Já horory vůbec nesleduji 😀 bojím se 😀 dívala jsem se třeba na seriál Pretty little liars a to pro mě někdy byl i horor 😀

 4. Tybrďo a já si myslela, že už se nenajde horor, který bych neviděla! Viděla jsem všechny, kromě Eli, Z, a Nezvaná (na který rozhodně dneska s přítelem hned koukneme!!! :D). Horory mám ráda, ačkoliv se pak bojím a nemůžu být doma v žádném případě sama 😀 A krásný blog!

  1. Hele mám to úplně stejně! 😀 Mám z toho takovou divnou radost, ale pak se bojím jít sama do vedlejší místnosti 😀 Děkuji za komentář a pochvalu:) <3!

 5. miluju horory! a možná kvůli tomu, že už je mám hodně nakoukaný, tak mě nedostane jen tak něco a dost často předvídám hned na začátku, co se stane a jsem pak zklamaná, když se to fakt stane 😀 každopádně děkuju za tenhle článek! dost z nich jsem už viděla, ale nějaký ještě ne, takže zařadim na seznam 🙂

  Michaela of GoldBook

 6. Děkuju za tipy, pár jsem jich z tvého seznamu neviděla, tak to musím napravit. Já jsem asi co se hororů týče – divná. Ještě jsem nenašla žádný (a že jsem jich viděla už dost!), u kterého bych se vážně bála. Na většinu koukám sama v noci a nemám s tím problém… 😀

 7. Já vlastně tak trošku obdivuji každého, kdo se dokáže na hororové filmy dívat.. Já bych nejspíš nedala ani úvodní titulky, jsem holt trošku srab a podívat se na celý film by pro mě nejspíš znamenalo spoustu probdělých nocích 😉

 8. Já horory úplně nemusím, i když některé filmy z tvého seznamu jsem viděla. Mě na nich právě nebaví ta předvídatelnost a takové přehnané strašení, to když už tak se ráda podívám na vyloženě příběhy, které vypráví samotní lidé, co se jim kdy stalo (Paranormal witness), nebo když někdo tuhle aktivitu vyšetřuje a hledá (Ghost hunters). Ale po tom zaručeně neusnu i několik týdnů 😀
  A za sebe můžu doporučit film Mothman properties s Richardem Gerem, také podle skutečné události. Nevím, zda je to úplně horor, ale zaujal mě, byl velmi napínavý a měl nečekaná konec. podle mě ideální na halloweenský večer 🙂

 9. Z tvého seznamu jsem moc filmů neviděla. Ve vysoké trávě se mi líbilo moc, kdysi jsem na blog psala i recenzi. Někdy minulý týden jsem viděla slovenský horor Trhlina, skvělý film 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *